sales.label.learnyourpoints
על מנת להשתמש באתר האינטרנט שלנו בצורה יעילה ומהירה יותר, אנו ממליצים להשתמש
ב-Microsoft Internet Explorer 9x (או חדש יותר) + Google Chrome או Mozilla Firefox גם מתאימים

שים לב

לא ניתן לרכוש את הכרטיסים לאירוע הזה יחד עם הכרטיסים שנמצאים בעגלת הקניות שלך. באפשרותך ללחוץ ״המשך״ על מנת לרכוש את הכרטיסים למופע הזה או אם ברצונך לקנות את הכרטיסים שנמצאים בעגלת הקניות שלך, לחץ ״עבור לעגלה״.
כרגע אין כרטיסים למכירה. אנא חזור בהמשך לבדיקת זמינות
Stamatis Spanoudakis אולם לואי - היכל התרבות תל אביב 15 ינואר 2020 כרטיסים.

גדול המלחינים היוונים בן זמננו מגיע בפעם הראשונה לישראל

סטמטיס ספנודאקיס,מלווה ב-25 מוסיקאים ונגנים מיוון, זמרת ומקהלה,מביא את מיטב יצירותיו המוסיקליות ״מלך השיש״ ״אלכסנדרוס״, מוסיקה שהלחין לסרטים וכן שירים שהלחין וכתב לזמרים יווניים ידועים כמו פרוטופסלטי, ארוואניטקי, יאניספאריוס, רמוס ואלני ויטאלי.

ספנודאקיס הופיע בכל העולם, החל מהמטרופוליטן בניו-יורק, רויאל אלברט הול בלונדון, העיר האסורה בסין, טוקיו יפן ועוד. הופעה בישראל היא חלומו הגדול, לצד ביקור בירושלים. לחניו משמשים בישראל לאותות מוסיקליים של תכניות רדיו וטלויזיה.

הוא כתב להיטים רבים לאמנים יוונים מצליחים, כתב מוסיקה לתיאטרון ולטלוויזיה, ולסרטים מצליחים ביוון, איטליה וגרמניה והקליט מעל ל-50 אלבומים.

"את המוסיקה של סטמטיס ספנודאקיס שמעתי פעם ראשונה באקראי. נהגתי ברכב שכור בכבישים פתלתלים בדרום יוון. רגע לפני שעצרתי להפוגת קפה בכפר הררי קטן ועלום שם, לחצתי בטעות על מתג מקלט הרדיו ברכב. המוסיקה שבקעה מן התחנה המקומית ריתקה אותי. מוסיקה מלודית, גדולה, דרמטית וכובשת. נשארתי ברכב דקות ארוכות עד הצלילים האחרונים. לאחר שהתפוגגו, אמר הקריין שלוש מילים: ״אלכסנדרוס״ מאת סטמטיס ספנודאקיס. לא שמעתי את השם לפני כן. רשמתי על פיסת נייר וכמה שעות מאוחר יותר, בעיירת החוף המקסימה נפפליו, מצאתי בחנות המוסיקה היחידה את הדיסק. בחדרי במלון הקטן, במחשב נייד גדל מידות של פעם, האזנתי ונכבשתי. בערב, בחדר האוכל הקטנטן, שאלתי עליו. כולם הכירו אותו. ספאנודאקיס? זרק אחד מקומיים ״אופופו״ (ביוונית, ביטוי למקביל ל״וואו״).

שבועות אחר כך, בארץ, כבר הכרתי את כל המוסיקה שיצר. התקשרתי אליו. הוא הסביר לי שאינו מרבה להופיע. הסיבה, מדובר בהפקות ענק שבהן נמצאים כמה עשרות מוסיקאים וזמרים על הבמה. תבטיח שתודיע לי מתי יש לך הופעה. סטמאטיס הבטיח.

עברו עוד שלושה חודשים. אולי ארבעה. הטלפון שלו השיג אותי באי כרתים. מחר אני בהרודיון. תבוא. ההרודיון הוא התיאטרון הרומי העתיק לרגלי האקרופוליס ביוון. עניין של אלפיים שנים ויותר אחורה. קיסריה למתקדמים, עם ששת אלפים מקומות ישיבה. רציתי לחנוק אותו על ההתרעה הקצרה. הסתפקתי להתקשר לדניאלה שתיקח טיסה מהארץ. אני עליתי על טיסה מהאי לאתונה.

ההרודיון היה מלא עד אפס מקום. הקונצרט חוויה. אחר כך, אחרי חצות נפגשנו לארוחת ערב על גג בית מלון סמוך. בשתיים בלילה, לאחר כמה וכמה כוסות יין שאל אם אני רוצה לייצג אותו מחוץ ליוון. בטח, עניתי. שיחות כאלה ביוון היו לי לא מעט. בדרך כלל הם הסתיימו בכך ששני הצדדים שכחו אותן עם היקיצה בצהרי יום המחרת. סטמאטיס לא טילפן. חזרנו לארץ. ערב הגיענו פלט הפקס (היה פעם כזה דבר) הסכם שיתוף פעולה. עבדנו ביחד כמה שנים מופלאות מבחינתי. הופעותיו ברחבי העולם מניו יורק, לונדון דרך קונצרט בעיר האסורה בסין ועוד, לימדו אותי על כשרונו האדיר והאהבה הבינלאומית שזכה לה.

לאחר כמה שנים ביקשתי להפסיק את הקשר המקצועי ביננו. הסיבה הייתה פרוזאית, כל עוד עבדנו ביחד, הייתי מנוע מלהשמיע את המוסיקה שאהבתי בתכנית הרדיו ״קול שישי״.

מאז איני מפסיק. המוסיקאי המוכשר להפליא הזה, שהלחין וכתב שירים גם לזמרים מקומיים, הפך שמות אלמונים ביוון למוכרים. בינהם - אלקיסטיספרוטופסלטי, יאניספאריוס, אלפטריהארווניטקי, אלני ויטאלי ועוד - לידועים.

אני שמח לארח אותו בישראל. הוא חלם להגיע אלינו, לבקר בירושלים ולהופיע פה. עבור סטמאטיס ההופעה אצלנו היא אחת מפסגות הקריירה שלו. אמרתי ״שמח, אך נכון יותר לומר  ״מאושר״. מלחין ואומן ענק, חבר טוב  ובעיקר ילד שלא התבגר. רוצים לקנות את ליבו? הציעו לו חפיסת שוקולד טוב. הוא ״מת״ על זה. נכון, רעייתי דורי אינה מרשה לו לנגוס יותר מקוביה, או שתיים, אבל תמרוני ההתחמקות שלו ממנה למטרה קדושה זו, הפכו אותו לאומן גם בתחום זה. יעידו על כך חפיסות השוקולד שנהגתי להחביא בתוך גרביי כשנפגשנו ושלא זכו לשוב בדרך חזרה למקום מוצאם".
-ירון אנוש
לפרטים נוספים
Stamatis Spanoudakis תמונות
באפשרותך לבחור כיסא ממפת הישיבה.
הכרטיסים שלך
בחר כמות כרטיסים:
0 / 1
מצא כרטיסים
בחר סוג כרטיס
בחר כמות כרטיסים
הכרטיסים שלך
כמות הכרטיסים : 0
לא בחרת כרטיס
הכרטיסים לא הוזמנו , עדיין ניתן לשנות את בחירתך

שים לב:  אישור סופי לכרטיסים יבוצע רק לאחר התשלום.אני מאשר בזאת את הסכמתי לתנאי השימוש והגנת הפרטיות ולמדיניות העוגיות של טיקטמאסטר ישראל

כרטיס האשראי שלך טרם חוייב

כרטיס האשראי שלך טרם חוייב

טופס בקשה לרכישה קבוצתית

כמות כרטיסים
שם החברה
שם ושם משפחה
טלפון נייד
טלפון בעסק
דואר אלקטרוני

שים לב

  • - טופס זה הינו בקשה בלבד. הטופס אינו מהווה הבטחה לקבלת כרטיסים לאירוע.
  • - נציגנו יבחנו את פנייתך ויחזרו אליך בהקדם האפשרי.